5 důvodů, proč bychom se měli více usmívat

0
308

Úsměv má mnoho přívlastků a podob. Upřímný, vřelý, svůdný. Je důležitým prostředkem v komunikaci lidí i mezi jinými primáty. A přináší pouze samá pozitiva. Zkuste se sami zamyslet, proč se na svět oplatí pravidelně usmívat. Zrovna vás nenapadá žádný důvod? My vám jich přinášíme hned několik.

1. Úsměv posiluje imunitní systém

Skolila vás zrovna nemoc? Možná jste se málo usmívali. Myslíme to samozřejmě s trochou nadsázky, je ale dokázané, že když se usmíváme, tělo vylučuje více bílých krvinek, které se účastní boje proti patogenům. Úsměv tedy může být součástí jisté prevence infekčních onemocnění, která zvláště na podzim řádí jedna radost.

2. Má vliv (nejen) na první dojem

Představte si, že se nacházíte v okruhu nových lidí a rádi byste se seznámili. Koho si vyberete? Pravděpodobně někoho s vlídným úsměvem. Člověk, který se usmívá, ukazuje ostatním, že je přátelský a otevřený novým známostem. Proto jsou usměvaví lidé ve společností oblíbenější a lépe se socializují.

3. Zlepšuje náladu

Pouhý úsměv dokáže změnit chemii v mozku, a to nemusí být ani upřímný. Úsměvem, tedy zapojením specifických svalů, které se na něm podílejí, si totiž v mozku aktivujeme centra, která se starají o vyloučení endorfinů. Jsou to hormony, které snižují míru stresu a obecně nám zlepšují aktuální náladu.

4. Dělá vás atraktivnější/m

Každý milý úsměv je jako magnet pro lidské oči. Úsměv vypovídá o našem zdraví a celkové spokojenosti, proto se nám přirozeně líbí ti, kdo se usmívají. Vzpomeňte si na někoho, kdo vám je sympatický. Pravděpodobně si ho také představíte s širokým úsměvem, protože mu to tak nejvíce sluší. Úsměv vám také dodává větší sebevědomí.

5. Zvyšuje produktivitu

Ať už jste zaměstnavatelem, nebo zaměstnancem, dbejte na příjemné pracovní prostředí a na dobrou náladu vás i vašich kolegů. Dlouhodobý stres a špatná nálada totiž výrazně snižují celkovou produktivitu a kreativitu.

Nepodceňujte sílu úsměvu a najděte si každý den alespoň jeden důvod, proč se usmát. Pobavte se s přáteli, přečtěte si oblíbenou knihu. Pohrajte si s domácím mazlíčkem nebo si pusťte svou oblíbenou hudbu. Překvapte kolegy a blízké nějakou drobností a vykouzlete úsměv na tváři i jim. Vždyť úsměv je zdraví prospěšný, lépe se s ním pracuje, i žije.

Nechce se vám usmívat jen proto, že se stydíte za vzhled svých zubů? Navštivte ordinaci specializovaných odborníků, dnes už opravdu není problém mít krásné zuby a zářivý úsměv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here